Switch Push SPST-NO 0.1A 35V, 200gf, Blue Stem Ø=9mm;
| Button color | blue |
|---|---|
| Pressure force | 200gf |
| additional functions | For soldering |
| Height | 14.4mm |
| Button diameter | Ø=9.0mm |
| Rated current | 0,1A |
| Product type | Push button switch |
| Coil voltage nominal | 35Vdc |
| Contact configuration | SPST-NO |