Dławnice wentylowane – nowość w InterElcom

W katalogu naszej firmy pojawiła się nowa kategoria produktów - dławnice wentylowane!
Dławnice wentylowane

Elementy te pozwalają zabezpieczyć i uszczelnić punkty przejścia przewodów przez obudowę urządzenia, pozwalając jednocześnie na wyrównanie ciśnienia po obu jej stronach. Profesjonalny wygląd i łatwość montażu to doskonałe powody, dla których powinieneś wybrać przepusty kablowe oferowane przez firmę InterElcom!

Czym są wentylowane dławnice kablowe?

Wahania temperatury, a także zmiany wysokości nad poziomem morza mogą powodować niezrównoważenie ciśnienia wewnątrz i na zewnątrz obudowy. Skutkiem tego może być wnikanie wilgoci do wnętrza urządzenia, a w skrajnych przypadkach – nawet jego uszkodzenie. Z tego powodu konieczne jest odpowiednie odpowietrzenie obudowy – służą do tego między innymi specjalne, wentylowane przepusty kablowe.

Dławnice wentylowane pełnią podwójną funkcję. Oprócz uszczelnienia przejść przewodów, pozwalają także na wyrównywanie ciśnienia wewnątrz i na zewnątrz obudowy przy jednoczesnym zachowaniu wodo- i pyłoszczelności. Pozwala na to niewielki wywietrznik z membraną filtrującą, wykonaną najczęściej z PTFE (znanego pod nazwą handlową teflon). Dzięki niej możliwy jest niewielki przepływ powietrza – wystarczający, aby zrównoważyć ciśnienie po obu stronach. Blokuje natomiast wnikanie wilgoci i zanieczyszczeń do wnętrza obudowy. Przepuszczalność powietrza podaje się w litrach na godzinę (l/h) lub mililitrach na minutę (ml/min), przy danej różnicy ciśnień.

Poznaj naszą ofertę dławnic kablowych

Firma InterElcom szczyci się bogatą ofertą akcesoriów do obudów i przewodów, w tym także dławnic i przepustów kablowych. Doskonałym przykładem jest dławnica kablowa wentylowana IE-M16-10-B (IP68) VENT, zapewniająca wysoką klasę ochrony przed wnikaniem pyłu i wilgoci. Poniżej prezentujemy jej parametry:

 

Nazwa produktu IE-M16-10-B (IP68) VENT
Wymiary gwintu M16x1.5
Długość gwintu 10mm
Średnica przewodu 6-10mm
Kolor czarny (RAL9005)
Stopień ochrony IP IP68
Przepuszczalność powietrza 0.8ml/min (ΔP=7bpa)

 

Zachęcamy do przeglądania naszego katalogu produktów, a także do zadawania pytań poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej!

 

Udostępnij:

Zobacz inne artykuły

Przeczytaj również

zmiana siedziby

Nowa siedziba InterElcom

Pragniemy Państwa poinformować, że od dnia 03.01.2022 nasza firma InterElcom funkcjonuje pod nowym adresem –  ul. Krzemieniecka 50a, 54-613 Wrocław.

Masz pytanie? Napisz do nas lub zadzwoń

71 780 78 36