InterElcom wspiera studentów Politechniki Wrocławskiej w projektach zespołowych od sześciu lat

InterElcom już od sześciu lat współpracuje z Politechniką Wrocławską przy studenckich Projektach Zespołowych.

Celem projektów jest wykonanie bardziej złożonych zadań, w ramach wybranego zagadnienia. Pozwala to studentom na realizację projektów interdyscyplinarnych, charakteryzujących się istotnymi aspektami praktycznymi.

Zespół InterElcom chętnie włącza się w ten projekt. Wierzymy, że umożliwiając studentom kontakt z praktycznymi zagadnieniami, pomagamy im podnieść poziom kompetencji, dzięki czemu łatwiej będzie im w przyszłości rozwijać swoje talenty w branży elektronicznej.

Projekty zespołowe niejednokrotnie są wstępem do realizowanych w kolejnych miesiącach prac dyplomowych inżynierskich, w ramach których studenci skupiają się na rozwiązaniu specyficznego problemu inżynierskiego związanego z ich kierunkiem studiów.

W tym roku po raz pierwszy firma InterElcom daje możliwość pracy z pełną linią montażową SMD i maszyną pick and place. Tego typu automaty wykorzystuje się do precyzyjnego i bardzo szybkiego układania komponentów (min. diody led, rezystory, kondensatory) na płytkach PCB. W InterElcom zajmujemy się projektowaniem, montażem i sprzedażą PCB, dzięki temu dajemy możliwość prześledzenia całego procesu w praktyce.

Cieszymy się, że mamy możliwość dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju i edukacji studentów Politechniki Wrocławskiej.
Udostępnij:

Zobacz inne artykuły

Przeczytaj również

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt!

Firma InterElcom pragnie złożyć swoim Klientom najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2022 roku.

Sukcesy SPR BÓR

InterElcom jako dumny sponsor lokalnej drużyny piłki ręcznej z Obornik Śląskich SPR BÓR – JOYNEXT z wielką radością przyjmuje ostatnie wiadomości płynące z obozu drużyny.

Masz pytanie? Napisz do nas lub zadzwoń

71 780 78 36